MiniLand Logo
 
Skip Navigation Links

Kardeş Okullar

Okulumuzda verdiğimiz okulöncesi eğitimi daha çağdaş ve uluslar arası düzeye getirmek amacıyla sürdürdüğümüz iki projeden biri olan ‘‘Kardeş Okullar’’ projesinde, 2 yıl içerisinde farklı kıtalarda örnek ülkeler seçerek, bu ülkelerden kardeş okullar bulmak ve onlarla işbirliği yaparak eğitim kalitemize pozitif bir ivme kazandırmak amacındayız. Dünyada farklı anlayış ve felsefelerle yürütülen okulöncesi eğitim uygulamalarını yerinde görmek amacıyla kardeş okullarımızı periyodik olarak ziyaret etmek ve bu okullarda gözlemler yapmak en önemli hedeflerimiz arasındadır.

İlk etapta kardeş okul araştırması yaptığımız ülkeler arasında Türkiye, İngiltere, ABD, Finlandiya, Almanya, Japonya, Gana, Fas, Brezilya, Avustralya, Ukrayna ve Çin’i sayabiliriz. Kendi ülkesinde örnek konumunda olan bu okullarla iletişim kurulması, işbirliği olanaklarının araştırılması, karşılıklı ziyaretlerin ve ortak eğitsel çalışmaların yapılması uzun vadede en önemli amaçlarımız arasındadır.

Farklı uygulamaların okulumuzda verilen eğitime ve dolaysıyla da okul öğrencilerimize katacağı evrensellik, onların başarıya ulaşmasında bir ışık görevi göreceğinin bilinciyle en kısa sürede bu projeyi somut hale getirmek için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


© 2010 Developed by Byte Computer Web Team
... Site en iyi 1280x1024 ekran çözünürlüğünde görüntülenmektedir ...